Posts

DTerm

App I Use:

DTerm

DTerm is an amazing little resident console, waiting for your commands. It’s always accessible via a keyboard shortcut and always stays in the folder where it’s activated.

Mobile AIR optimizations

If you’re interested in optimization of Adobe Flash Platform, mainly AIR for mobile devices, you may be interested in the outline I compiled from several sources yesterday:

Red Alert: Homepage Theme Remixed

Oh well that was a tough start of the day. Someone at our office forgot to close the alarm remote lid and the battery drained. Hence when I came in the morning, I wondered there’s no beeping. Since I thought all is OK and unlocked, I came in… But suddenly sirens started to scream and I had to call all the possible lines to cancel the red alert.

Dummy Tween Plugin

A somewhat different approach to periodical calling of a method. This time with TweenLite/TweenMax by Greensock.

MumboJumboT: Done

I am finally done with the MumboJumboT project.

MumboJumboT

Since today I’ll be working on a small one week project, something like a workshop. I’d be glad to prepare an application for realtime visualization of audio.

Chinese Lantern Parade 2009

Another year is nearly over and we (Mr. Frognfly and me) proudly present you a festival of fairy lanterns.

New homepage. It’s 2009.

After more than three years of trying and failing I am here with a new reincarnation of my homepage.

Na Kypr! #11: Severní Kypr

Toto nesmíme na jihu vyslovit, ale opravdu jsme se zamilovali do Turecké republiky severního Kypru. Je tam to, co nám zde na jihu chybí: pohoda, klid, skutečný život, nejen honění se za tučnějším kontem a dražším autem.

Na Kypr! #12: Spolehlivost a pracovitost

Kypřané pracují hlavně v zimě. V létě je hrozné horko, to se nikomu moc pracovat nechce, takže jediná možnost, jak vydělat peníze, je pořádne makat v zimě. My jsme na Kypru byli přes zimu, takže jsme si pracovní období užili jak se patří.

Na Kypr! #10: Téměř nulová drobná kriminalita

Otázka je, jestli toto zařadit mezi klady či zápory Kypru. Po návratu do Čech si budeme muset odvyknout nezamykat auto, nechávat kabelku na lavičce v parku a odběhnout kamsi najít dítě, zapomínat foťák na zadním okýnku odemčeného auta a podobně.

Na Kypr! #9: Lidé

Osm měsíců je dost dlouhá doba na to, aby člověk změnil svůj vztah k lidem, co mu jsou milí, z povrchní známosti v přátelství a zjistil, že mají společného víc než jen třeba práci nebo rodičovství. Budou nám chybět.

Na Kypr! #7: Příroda

Život na ostrově má velkou výhodu (inu vlastně i nevýhodu), že ať jedete kamkoliv, vždycky v poměrně krátké době dojedete k moři. Na Kypru to navíc můžete vzít přes hory. Jsou zde dva horské masivy, pohoří Troodos v jižní (řecké) části a Pentadaktylos na tureckém severu.

Na Kypr! #6: Počasí

Před třemi nedělemi jsme se vrátili z Kypru. A protože jsme již dlouho o Kypru nic nenapsali, dá se říci, že naposled někdy v listopadu, bylo by dobré alespoň trochu shrnout náš osmiměsíční pobyt na tomto krásném ostrově. Člověk by měl vzpomínat jen v dobrém, proto se budeme snažit psát jen o přijemných věcech, které nám dozajista budou chybět.

Flex a Embed

Dnes jsem zjistil, že Flex vůbec není pro grafiky. Že jsou programátoři z úplně jiné galaxie než grafici je jasné. Lidé v Adobe na tom asi nejsou jinak. Flash je pro grafiky a Flex pro programátory.

Na Kypr! #4: Lidé

Někteří lidé nám slibovali, že tu je spousta Čechů. Říkali Kristině, aby se nebála, že se k ní budou Češky jen hrnout, když na hřišti na Vojtu zavolá: “Vojto!”. Ale skutečnost je krapet jiná, za celou dobu, co jsme tady, jsme potkali jen dva Čechy. Nalité kluky na pláži v Larnace, kteří se hecovali, kdo z nich doběhne dřív na druhou stranu pláže. Pánové asi také moc Čechů nepotkávají, když rozhlížeje se po lidech vtipkovali stylem “tak do koho si tady můžu kopnout?”.

Na Kypr! #3: Kypr a děti

Sice jsme tu teprve něco přes týden, ale i tak si dovolím pár postřehů ohledně pobytu na Kypru s dětmi. Chce se mi rovnou napsat hrůza, ale tak jednoduché to není. Kypřané děti milují, o tom není pochyb. Kamkoliv jdeme, každý se na Vojtu usmívá, mává na něj, hladí ho. Pořád něco dostává, ať už croissanty v pekárně nebo tenisové míčky, když dlouho zevluje u hřiště. Na druhou stranu to tady moc pro děti není. Málo hřišť, v celé Nicosii jsou dva dobré parky (naštěstí bydlíme blízko obou), hřiště v centru jsou spíš noclehárnou pro bezdomovce a člověk se štítí sáhnout na klouzačku.

Na Kypr! #2: Jsme tady!

Tak jsme konečně tady. Popravdě, my jsme dorazili už ve středu, ale teprve teď se vše kolem uklidnilo, takže jsem našel trochu času na pokračování našeho seriálu z druhého konce světa.

Aplikace #1: Charles

Musím s pravdou ven. Popravdě jsem si v posledním článku mého seriálu o Macích. Sliboval jsem, že si příště rozbalíme krabici. Měl jsem v úmyslu ukázat, jak je obal od MacBooku pěkně nadesignovaný (jak už to u výrobků od Applu chodí), jaká extáze je rozbalování a šňupání té omamné vůně ozónu, která stoupá z útrob nového počítače.

Velká aktualizace blogu

Pokud jste se sem podívali během posledních pár dnů, jistě jste zaznamenali, že se to tu trošku změnilo.